Your browser does not support JavaScript! Pracovné prázdniny - Working holiday
0948 628 240
konzultácia ZDARMA
$slides

Pracovné prázdniny - Working holiday

Program working holiday je určený pre tých, ktorí chcú

 • zažiť rok v úžasnej Kanade
 • zarobiť si na pobyt peniaze
 • zlepšiť svoje jazykové znalosti v angličtine alebo vo francúzštine
 • vyskúšať si veľký svet

Program nie je určený pre tých, ktorí si chcú domov priniesť mnoho peňazí. Aj keď aj v Kanade sa dá pri odriekaní slušne zarobiť, je škoda, ak si zarobené peniaze neužiť aj priamo na mieste. Preto program ocenia hlavne všetci, ktorí hľadajú zážitky ...

Základné podmienky účasti na Pracovných prázdninách:

 1. vek 18 až 35 rokov (vrátane) v čase podania žiadosti
 2. trvalý pobyt na území SR v čase podania žiadosti
  (v roku 2017 vyzerá budú ešte viac vylučovať aplikantov aplikujúcich sa zo zahraničia)
 3. 2 500 CAD na pokrytie počiatočných nákladov na pobyt (na účte)
 4. zmluva o zdravotnom poistení platná počas celého pobytu
 5. potvrdenie o návšteve školy (len pre študentov)
 6. platný cestovný pas počas celej dĺžky víz
 7. Kanade nestačí biometria slovenského pasu. Od júla 2018 sú žiadatelia o víza vyzívaní na zber biometrických údajov za poplatok 85 CAD. Zber je vykonávaný podľa aktuálneho bydliska aplikanta. V prípade adresy v SR je zber vykonávaný vo Viedni
 8. zaplatený účastnícky poplatok 150CAD + poplatok za work permit 100CAD+ poplatok za biometriu 85CAD
 9. program Zažite Kanadu možeš žiaľ absolvovať iba 2x a to vždy v inej kategórii
 10. nie je možné zahrnúť do žiadosti členov rodiny / partnera, deti / 

Samotná žiadosť o víza

Pre podrobný postup, ako si podať žiadosť do programu sa prihlás do našej Facebookovej skupiny. Postup nájdeš v súboroch skupiny.

V roku 2018 bude podobne ako v roku 2017 výber uchádzačov o náhodnom výbere. Už to nebude o tom „kto je rýchlejší, vyhráva“.

Žiadosť sa skladá z dvoch fáz. Prvá fáza je vytvorenie IEC profilu a založenie MyCIC účtu, cez ktorý žiadosť online odosielaš.  V druhej fáze dokladuješ potrebné dokumenty a platíš poplatok za program.

Pozvanie dostávajú náhodne vybraní kandidáti, ktorí o získanie pracovného povolenia musia pokračovať v druhej fáze žiadosti o work permit. Výber sa teda nijako nedá ovplyvniť.

Výber žiadateľov prebieha postupne, preto máš až do uzatvorenia programu, stále možnosť sa do programu zaregistrovať a čakať na pozvanie!

 

Žiadosť sa skladá z dvoch etáp 

 

1. Become a candidate - IEC účet 

Vytvorenie IEC profilu - posúdenie, či spĺňaš základné podmienky programu IEC  + založenie a registrácia účtu MyCIC.   

V prvej fáze po zodpovedaní otázok (osobné údaje, tvoje plány v Kanade a pod.) systém vygeneruje v ktorom programe Zažite Kanada môžeš žiadať. Bude ti pridelené tvoje referenčné číslo (odlož si ho).

Po vytvorení účtu MyCIC ( prihlasovacie meno + heslo), účet zaregistruješ (tvoje celé meno, email, ...) a po zadaní referenčného čísla ti bude vybraný program, v ktorom môžeš žiadať. Podľa požiadaviek uvedených v tvojom účte IEC potom doplníš všetky požadované informácie.

Každá krajina bude mať oznámený dátum, kedy ambasáda začne žiadosti v IEC účtoch posudzovať, a keď ťa "náhodne" vyberú dostaneš pozvánku - invitation to apply (ITA). Do 10 dní musíš tvoju žiadosť potvrdiť - začať svoju aplikáciu alebo ju vymazať - odmietnuť v účte MyCIC.

2. Work assessment - MyCIC účet

Posúdenie, či spĺňaš podmienky na udelenie pracovného povolenia.

Po obdržaní ITA máš 20 dní (rátaj odkedy si potvrdil pozvanie, zobrazené v MyCIC účte) na to, aby si podal(a) svoju žiadosť o work permit, a teda uploadol(a) všetky podporné dokumenty ako výpis z registra trestov, výpis z účtu a pod. Rovnako od leta 2018 sa vyžaduje vykonanie biometrie. Ak ju ešte nemáš obdržíš inštruktážny list ako a kde by si ju mal vykonať. Pre Slovákov je najbližšie mesto Viedeň. AK budeš mať všetky dokumenty na odoslanie úplnej žiadosti je potrebné zaplatiť poplatok ambasáde, a to 150CAD. Pri programe Working holiday musíš zaplatiť ďalší poplatok, a to 100CAD. Za biometriu je to poplatok 85 CAD.

Môžeš byť vyzvaný(á) dokladovať ďalšie dokumenty. Ambasáda si vyhradzuje 8 týždnov na posúdenie tvojej žiadosti.

Ak bude tvoja žiadosť zamietnutá, dozvieš sa to cez MyCIC účet, kde ti príde vysvetlenie.

Ak splníš všetky podmienky na udelenie work permit, obdržíš tzv. POE - Letter of Introduction / platnosť tohto listu je väčšinou jeden celý rok, takže si vycestovanie môžeš naozaj dobre naplánovať /.

Tento list nie je pracovné povolenie, je to list, ktorý ti dovoľuje vstúpiť do Kanady a pri vstupe do Kanady obdržíš do pasu pracovné povolenie od úradníka na dobu 1 roka.

 

Podpor nás, vybavovaním cez nás :)

I keď naše služby sú pre teba bezplatné, samozrejme aj naša agentúra potrebuje z niečoho žiť. Žijeme z provízií od partnerských agentúr za sprostredkovanie práce, štúdia či cestovného poistenia, leteniek ... .

Tieto provízie sú fixnou súčasťou cien, takže vybavovaním cez nás nezaplatíš ani cent navyše, ako vybavovaním na vlastnú päsť. Naopak, tým, že sme venovali nemálo času prieskumu trhu, našou pomocou často ešte ušetríš nemalé prostriedky. Budeme teda radi, ak nás na oplátku podporíš a potrebné si zakúpiš práve u nás.

Najvýhodnejšie cestovné poistenie

Napr. cestovné poistenie, ktoré je pri programe Zažite Kanadu povinné, si našou pomocou zariadiš v poisťovni AXA až s 50% zľavou. Stačí použiť na stránke AXA náš zľavový kód WSI-ZLAVA. Alebo objednať si poistenie priamo cez linku: Poistenie s 50% zľavou. Pre nacenenie či objednávku si vyber dlhodobé poistenie a ako krajinu Svet.

Poisťovňa AXA navyše ponúka najvyššie krytie, Môžeme vrele doporučiť. Ak by si však mal(a) záujem o poistenie cez inú poisťovňu, neváhaj nás kontaktovať.

 

Alternatíva

Programy working holiday sú pre SR relatívne novou záležitosťou. Program v Kanade bol prvým sprístupneným, druhým je obdobný program na Novom Zélande. Working holiday Nový Zéland a Work and Holiday Austrália 

 

Chceš vedieť viac?

Napíš nám cez kontaktný formulár alebo nám zavolaj na najbližšiu pobočku. Kontaktný formulár nájdeš po kliknutí SEM.