Your browser does not support JavaScript! Odborný rozvoj - Young professionals
0948 628 240
konzultácia ZDARMA
$slides

Odborný rozvoj - Young professionals

Kvóta 2023 OTVORENÁ

Kvóta programu sa naplnila a uzatvorila koncom Októbra 2022 a od 19.12.2023 už je otvorená nová kvóta a rovno s navýšením miest o 20%

Žiadosti do programu už je možné podávať a od 9.1. 2023 môžme očakávať prvé rozosielanie pozvánok, ktoré budú na pravidelnej báze.

 

Program Zažite Kanadu v kategórií Odborný rozvoj je určený pre všetkých študentov aj neštudentov, ktorí sú absolventmi post-secondary (pomaturitného vzdelania) a ktorí si chcú zvýšiť svoju pracovnú kvalifikáciu.

Vďaka tomuto programu získaš pracovnú skúsenosť na základe pracovnej zmluvy od kanadského zamestnaváteľa.

Podmienky účasti na Odbornom rozvoji:

 1. Občan SR s trvalým pobytom na území Slovenska vo veku 18 až 35 rokov (vrátane) v čase podania žiadosti.
 2. Platný cestovný pas počas celej dĺžky víz.
 3. Kanade nestačí biometria slovenského pasu. Od júla 2018 sú žiadatelia o víza vyzývaní na zber biometrických údajov za poplatok 85 CAD. Zber je vykonávaný podľa aktuálneho bydliska aplikanta. V prípade adresy v SR je zber vykonávaný vo Viedni.
 4. Pracovná ponuka alebo zmluva od zamestnávateľa na pracovnú pozíciu v oblasti tvojho vzdelania alebo práce (tzv. profesional development) + musí byť klasifikovaná ako TEER 0,1,2,3,4
 5. Doklad o ukončenom vzadelaní v prípade TEER 4 - preložený a úradne overený do AJ (nahráva sa do "optionals documents" už pri žiadosti o víza)
 6. 2 500 CAD na pokrytie počiatočných nákladov na pobyt (na účte).
 7. Zmluva o zdravotnom poistení platná počas celého pobytu.
 8. Zaplatiť účastnícky poplatok 153 CAD+poplatok za biometriu pasu 85 CAD.
 9. Potvrdenie o návšteve školy (len pre študentov), o tieto víza však môžu požiadať aj neštudenti.
 10. Program Zažite Kanadu môžeš absolvovať maximálne 2x  vždy v inej kategórii IEC programu.
 11. Medzi vypršaním work permit (pracovného povolenia) IEC - working holiday a podania druhej aplikácie IEC - YP musí byť pauza 3 mesiace.
 12. Nie je možné do žiadosti zahrnúť členov rodiny (deti, partnera)
Informácie o NOC a TEER kategórii nájdeš na oficiálnych stránkach Employment and Social Development Canada a aj na našej linke.

Okrem zlepšenia tvojich jazykových zdatností získaš prax a odborné skúsenosti, ktoré určite zvýšia tvoje šance pri hľadaní zamestnania po návrate domov. Ak všetko pôjde ako má, zarobíš dostatok peňazí, ktoré pokryjú potrebné náklady na pobyt a ešte ti aj zostane na cestovanie po krajine.

Kompletný zoznam dokumentov potrebných na vybavenie žiadosti na účasť v programe Zažite Kanadu nájdeš v našej skupine na Facebook-u.

Samozrejme naša agentúra ti vo všetkom ochotne poradí, pomôže s vybavením. Stačí nás kontaktovať.