Your browser does not support JavaScript! Working holiday víza v Kanade
0948 628 240
konzultácia ZDARMA
$slides

Working holiday víza v Kanade

Program working holiday je určený pre tých, ktorí chcú:

 • zažiť rok v úžasnej Kanade
 • zarobiť si na pobyt peniaze
 • zlepšiť svoje jazykové znalosti v angličtine alebo vo francúzštine
 • vyskúšať si veľký svet

Program nie je určený pre tých, ktorí si chcú domov priniesť mnoho peňazí. Aj keď aj v Kanade sa dá pri odriekaní slušne zarobiť, je škoda, ak si zarobené peniaze neužiť aj priamo na mieste. Preto program ocenia hlavne všetci, ktorí hľadajú zážitky ...

Podpor nás, vybavovaním cez nás :)

I keď naše služby sú pre teba bezplatné, samozrejme aj naša agentúra potrebuje z niečoho žiť. Žijeme z provízií od partnerských agentúr za sprostredkovanie práce, štúdia či cestovného poistenia, leteniek..

Tieto provízie sú fixnou súčasťou cien, takže vybavovaním cez nás nezaplatíš ani cent navyše, ako vybavovaním na vlastnú päsť. Naopak, tým, že sme venovali nemálo času prieskumu trhu, našou pomocou často ešte ušetríš nemalé prostriedky. Budeme teda radi, ak nás za naše služby na oplátku podporíš ty a potrebné si zakúpiš práve u nás.

Kvóta pre rok 2024 OTVORENÁ

Nov8 kvóta pre working holiday i iné programy v kategórii IEC bola začiatko decembra otovrená. Je možné vytvárať si profily a zaradiť sa do poolu. Prvé kolo pozvánok je však ohlásené (tradične) až  8.1. 2024. Odvtedy môžme očakávať prvé rozosielanie pozvánok, ktoré sa bude v priebehu roka opakovať na pravidelnej báze.

 

Základné podmienky účasti na Working Holiday:

 1. vek 18 až 35 rokov (vrátane) v čase podania žiadosti,
 2. trvalý pobyt na území SR v čase podania žiadosti,
  (od roku 2020 vyzerá budú ešte viac vylučovať aplikantov aplikujúcich, či žijúcich dlhodobo v zahraničí),
 3. 2 500 CAD na pokrytie počiatočných nákladov na pobyt (preukazuje sa pri vstupe do krajiny),
 4. zmluva o zdravotnom poistení platná počas celého pobytu (pri vstupe do krajiny),
 5. potvrdenie o návšteve školy (len pre študentov),
 6. platný cestovný pas počas celej dĺžky víz,
 7. odovdanie biometrických údajov po vyzvaní ambasádou, 
 8. zaplatený účastnícky poplatok 161CAD + poplatok za work permit 100CAD + poplatok za biometriu 85CAD,
 9. program Zažite Kanadu možeš žiaľ absolvovať iba 2x a to vždy v inej kategórii, (neplatí pri WH RO)
 10. nie je možné zahrnúť do žiadosti členov rodiny (partnera, deti),
 11. možnosť vycestovať na program až do 12tich mesiacov od udelenia víz.

  Od všetkých aplikantov, ktorí v nejakej cudzej krajine (iná ako Slovensko) strávili viac ako 6 mesiacov, je požadovaný i výpis z registra trestov z danej krajiny. Nakoľko získanie výpisov je pri niektorých krajinách zdĺhavejšie, doporučujeme vybavovať dostatočne vopred.

Proces žiadosti o víza

V programe Working Holiday fungujeme dvojako - zdarma alebo za poplatok, výber je čisto na tebe. 

Pre podrobný postup na stiahnutie zdarma sa prihlás do našej Facebookovej skupiny. Nájdeš ho v súboroch skupiny ako i ďalšie užitočné a aktuálne informácie. 

Ak chceš nechať svoju žiadosť na nás za poplatok, kontaktuj nás a vo všetkom ťa dokážeme zastúpiť. (neznamená to záruku získania pozvánky do programu!)

Žiadosť sa skladá z dvoch etáp 

1. IEC účet - vytvorenie účtu a podanie žiadosti

Vytvorenie IEC profilu - posúdenie, či spĺňaš základné podmienky programu. 

V prvej fáze po zodpovedaní otázok cez stránky imigračného úradu, si vytvoríš svoj účet, v ktorom budeš môcť podať svoju žiadosť. Po vytvorení žiadosti budeš zaradený(á) do tzv. "pool", v ktorom budeš čakať, či budeš vybraný(á) a či budeš môcť ďalej v žiadosti pokračovať.

Ak budeš vybraný(á), ťa ambasáda bude kontaktovať, dostaneš pozvánku - Invitation To Apply (ITA), ktorú treba prijať a potvrdiť do 10tich dní, inak prepadne.

 

2. Podanie žiadosti o víza

Posúdenie, či spĺňaš podmienky na udelenie pracovného povolenia.

Po prijatí ITA máš 20 dní na to, aby si podal(a) svoju žiadosť o work permit, a teda odoslal(a) všetky podporné dokumenty a zaplatil(a) za program.

Poplatok za účasť v IEC programe je 161 CAD + working holiday poplatok 100 CAD.

Rovnako od leta 2018 sa vyžaduje odovzdanie biometrickych údajov. Ak ju ešte nemáš, obdržíš inštruktážny list, ako, kde a dokedy (do 30 dní!) by si ju mal(a) vykonať. Pre Slovákov je najbližšie mesto Viedeň a poplatok za ňu je 85 CAD.

Po odovzdaní biometrických údajov ambasáda vyhodnotí tvoju žiadosť. Ak víza dostaneš udelené, získaš 12 mesiacov na vycestovanie do Kanady (vycestovanie môžeš naozaj dobre naplánovať).

 


COVID-19 opatrenia

Od 1.10.2022 už nie je povinné preukazovať očkovanie proti COVID-19. Všetky opatrenia na hraniciach sú zrušené.

Časté otázky spojené s COVID-19.

Plánuj s nami

Po udelení povolenia na vstup naša pomoc, samozrejme, nekonči :) Práve naopak, budeme radi, ak s nami svoj pobyt dotiahneš až do uspešného konca (i ďalej .. ;)) 

Využi naše dlhoročné osobné skúsenosti, možnosti a výhodné spolupráce ... sľuby o ušetrení cez nás, naozaj splníme, otesuj nás ;)

Pre ulahčenie sa presmeruj na stránku Benefity s WSI.

Povinné cestovné poistenie

Nakoľko je cestovné poistenie potrebné, ako z pohľadu pre slovenskú poisťovňu, tak i je jednou z dôležitých podmienok pri vstupe do Kanady. Dlhoročne sme pri programe odporúčali poistenie cez AXA poisťovnu, avšak tá za posledné obdobie zvýšila svoje ceny. Výhodnejšie teraz vychádza poistenie cez Allianz. Popri dobrých cenách ponúkajú dostačujúce krytie práve na účely dlhodobejšieho pobytu v zahraničí. Pozri si naše ponuky poistení alebo nás neváhaj kontaktovať. 

Našou novinkou v ponuke je "Nomad Insurance" od spoločnosti SafetyWings. Poistenie je len v angličtine a dokonale spĺňa podmienky IEC programov. Dôležité je tam zvoliť si platbu na celé odbobie pobytu v zahraničí (kvôli podmienke ročného poistenia).

Alternatíva

Programy working holiday sú pre SR relatívne novou záležitosťou. Program v Kanade bol prvým sprístupneným a ako ďalšie obdobné programy sa otvorili do Nového Zélandu i Austrálie. Working holiday Nový Zéland a Work and Holiday Austrália 

 

Chceš vedieť viac?

Napíš nám cez kontaktný formulár alebo nám zavolaj na najbližšiu pobočku.