Your browser does not support JavaScript! Prince George
0948 628 240
konzultácia ZDARMA
$slides

Prince George

Názov školy Typ ponúkaných kurzov
College of New Caledonia odborné kurzy

 

Prince George, mesto s populáciou skoro 80 000 obyvateľov, je najväčšie mesto v Britskej Kolumbii a je považované za "hlavné mesto" tejto provincie aj napriek tomu, že sa nachádza geograficky v južnej polovici provincie.

Mesto sa nachádza na sútoku rieky Fraser a Nechako, a na križovatke dvoch hlavných ciest /Highway 16 a Highway 97/ a je súčasťou jedného z najrýchlejšie rastúcich regiónov v Kanade. Mesto Prince George hrá dôležitú úlohu v ekonomike a taktiež kultúre provincie British Columbia.

 Pár faktov a zaujímavostí :

  • Mesto sa nachádza v klimatickom pásme, kde prevláda suché podnebie so štyrmi ročnými obdobiami - veľa slnka od mája do septembra a množstvom snehu od novembra do marca
  • Prince George ponúka kompletný rad nákupných skúseností, od trhu sezónnych poľnohospodárov až po nákupné centrá
  • Meso je známe ako „sports crazy“ - priaznivci športov tu nájdu18 vonkajších a 6 vnútorných futbalových ihrísk, 7 klzísk, 2 aquaparky, nespočet fitness centier, zjazdové a bežecké trate..
  • nachádza sa tu až 120 mestkých parkov a 1600 jazier a vodných tokov v meste a okolí
  • existuje mnoho spôsobov, ako cestovať do a z Prince George – lietadlom /nachádza sa tu medzinárodné letisko/, vlakom /VIA Rail vlaková doprava/, autobusom /jazdí sem napríkald známy Greyhound/, či autom.
  • oficiálny maskot mesta je Mr. P.G., postavička, ktora zdraví novo prichádzajúcich ľudí do mesta. Mr. P:G: bol postavený v roku 1960 z dreva ako symbol významu lesného hospodárstva v Prince George