Your browser does not support JavaScript! Všeobecné informácie o Kanade
0948 628 240
konzultácia ZDARMA
$slides

Všeobecné informácie o Kanade

Krajina javorových listov je územne druhou najväčšou krajina sveta, no obýva ju len 32,5 milióna obyvateľov. Kanada je federálny štát (konštitučná monarcia), ktorú tvorí 10 provincií a 3 teritóriá. 

Formálnou hlavou štátu je kráľovná Alžbeta II., pretože Kanada je jednou z krajín Britského spoločenstva. Zastupuje ju Generálny guvernér, ktorý je volený na 6 rokov. Hlavným mestom je Ottawa, leží v provincii Ontario. Kanada má 2 oficiálne jazyky - angličtinu a francúzštinu.

Kanadu zo severu obmýva Severný ľadový oceán, na juhu susedí so Spojenými štátmi americkými, z východu ju obklopuje Atlantický oceán a zo západu Tichý oceán. Kanada sa môže popýšiť množstvom jazier a riek. Oblasť Veľkých kanadských jazier je najväčšou svetovou zásobárňou sladkej vody. Kanada má veľmi členité územie, ktoré tvoria ako nížiny, tak aj veľké pohoria. Najvyššia hora Kanady Mount Logan dosahuje výšku až 5 959 m n. m.

Väčšinu územia Kanady tvorí subarktické pásmo. Zima sa tu začína už v auguste a trvá až do marca. Vplyv oceánu prináša početné zrážky - v lete prší a v zime veľa sneží. Na juhu krajiny si však môžete užiť teplé leto, najmä v okolí Veľkých jazier. 

Kanada je určite veľmi zaujímavou krajinou, ktorú sa určite oplatí navštíviť. Turistom ponúka množstvo zaujímavostí a každý z vás si tu určite nájde čosi, čo sa zapíše do vašej pamäte na celý život. 

Okrem toho Kanada ponúka kvalitné jazykové kurzy. Využi svoju príležitosť a zlepši si svoje jazykové znalosti v tejto krásnej krajine.