Your browser does not support JavaScript! Telefóny
0948 628 240
konzultácia ZDARMA
$slides

Telefóny

Po príchode do Kanady je dôležité aby mal čo najskôr k dispozícii svoje kanadské telefónne číslo, aby si bol hneď k zastihnutiu, či už budúcim zamestnávateľom alebo spolubývajúcim alebo kamošom. Najjednoduchšie je si zobrať telefón z domu  a v Kanade si už len zakúpiť sim kartu s príslušným paušálom alebo zo začiatku len s nabitým kreditom. Ak si zoberieš telefón z domu, nezabudni si po príchode hneď zakúpiť adaptér na elektrickú sieť.

V Kanade sú traja nadnárodní mobilní operátori: Bell, Telus a Rogers. Pred výberom operátora si zisti ceny poskytovaných služieb, dá sa to aj na internet alebo priamo v obchode, Kanaďania sú veľmi ochotní. Môžeš si kúpiť predplatenú kartu alebo si vybavíť paušál. Rozhodnutie je len na tebe, zváž, čo sa ti oplatí viac.

Viazanosť je u operátorov zväčša 3 roky. K paušálu získaš aj nový telefón a výhodný balík predplatených minút. Pri podpise zmluvy si vždy dobre prever, na akú dlhú dobu sa operátorovi zaviaž. Trojročná zmluva však môže byť pridlhá. A je naozaj náročné zmluvu vypovedať skôr, ako viazanosť skončí. Paušál veľmi na začiatok neodporúčame.

Menší mobilný operátori ako Fido alebo Solo ponúkajú mesačné paušály aj bez viazanosti. Dostanete lacnejší nenáročný telefón, no služby sú naozaj kvalitné a výhodné. Obe spoločnosti majú flexibilné balíčky. 

Dôležitá vec je pokrytie signálu. Záleží do akého mesta pôjdeš, pretože nie všetci operátori majú dobre pokrytú sieť v menších rezortoch a ty predsa chceš volať. Preto si na pokrytie signálom treba dať veľký pozor.

Operátori ponúkajú tzv. Prepaid plan, kde si sám zvolíš koľko by si chcel minúť na volanie a podľa toho dostaš minúty volania. Táto možnosť je veľmí výhodná a často vyhľadávaná.

Zoznam najznámejších mobilných operátorov:

Bell Mobility  www.bell.ca
Solo Mobile  www.solomobile.ca
Rogers        www.rogers.com
Fido            www.fido.ca
Telus Mobility  www.telusmobility.com
Mobilicity        www.mobilicity.ca
Virgin Mobile   www.virginmobile.ca