Your browser does not support JavaScript! Skúsenosti z Kanady
0948 628 240
konzultácia ZDARMA
$slides

Skúsenosti z Kanady

Fall in Love with Van ?

Miesto v programe Working holiday sme si s priateľom vybojovali zubami - nechtami minulého roku 2014 a pre miesto na “dočasný pobyt” sme si zvolili Vancouver.  Prečo práve jedno z najdrahších miest na život na svete ? Jednoducho povedané - lebo to stojí za to ! Čaro pekného spokojného života, možno nenájde každý hneď na začiatku, resp, poniektorí možno vôbec, ale my sme ho po krátkom čase našli určite.

Skúsim Vám priblížiť, čo vás tu teda môže a nemusí čakať a priblížim, čo čakať od pracovných možností, bývania, cestovania atd. Začnemepo poriadku a to bývaním: na  začiatku pravdepodobne každý hľadá čo najrozumnejšiu cenu, treba si však dobre rozmysliet ako veľmi sa chcete citiť, že bývate v jednom z naj miest na život. Ušetriť zopár stovák na bývaní si väščinou vyberá cenu  nekonečného cestovania.  My sme si takúto cestu nechceli zvoliť. Na výber je z množstva lokalít. My sme si vybrali lokalitu “ North Vancouver” obklopenú krásnymi horami a lyžiarskými strediskami a oceánom. A už nás z tade nikto nedostane! Čo sa týka práce, každý si nájde vlastnú cestu k úspechu a záleži od skúseností, známosti a vlastnej šikovnosti. Za rok sme prekombinovali  zopár part timov aj full timov.  Základom  je kanadská skusenosť , prešperkované CV a štastie. Po roku však čestne prehlasujem prácu si nájde každý kto aspon trošku chce a keď chce veľmi tak aj viac.  Ja momentálne pracujem ako turistický sprievodca v jednej z populárnej atrakcií “ Harbour Center- Vancouver Lookout”, čo mi skvelo napomohlo k dokonalému poznaniu krás mesta a zlepšovaniu sa v angličtine.

(pozn.autora: Viac o Karolínke a jej práci sa dočítaš na stránke Vancouver lookout)

Ako part time mám najnovšie prácu v retailovom obchode v jednom shopping centre a ako backup plan si udržiavam smeny v jednej reštaurácii ako servírka plus zopár hodín trávime s priateľom s vysávačom ako janitors. System flexibilnosti vás pustí pracovať koľko len chcete, takže je to len na vás ako to využijete.

Prejdime k najpríjemnejšiemu a to čo s voľným časom? Osobne za seba môžem povedať, že som sa za 15mesiacov jeden jediny den nenudila a možností je tu nekonečne veľa. Ako milovníci prírody sme absolvovali zopár desiatok túr, stanovačiek, rybačiek, plávieb na loďke a kanoe.  Preskúmali  sme kúsok BC, Alberty a zavítali  na západne pobrežie USA. Navštívili  zopár skvelých koncertov, eventov, ochutnali rôzne international jedlá a v neposlednom rade spoznali nových skvelých ludí. Priateľ začal študovať IT sféru na jednej zo škôl, vďaka čomu tu ostávame zatiaľ nejaku tú dobu naďalej. Dúfame, že časom aj trvalým pobytom.

K tomu aby som tento blog mohla písať s výhľadom na  Vancouver nám obrovskou záslubou pomohla WSI, čo už sa týka školy aj následnej precíznej asistencii pri vybavení víz, preto jej touto cestou patrí jedno obrovské vďaka !:)

V ďalšom blogu Vám priblíži pocity z novej školy priateľ. Zatiaľ pozdravujeme a s radosťou pomožeme novým Vancouverčatám !:)

Karolínka a Matej