Your browser does not support JavaScript! Dianine skúsenosti z Canadian College, Vancouver
0948 628 240
konzultácia ZDARMA
$slides

Dianine skúsenosti z Canadian College, Vancouver

Študujem program Hospitality Management Certificate with Co-op (6 mesiacov škola + 6 mesiacov prax )

Prihlasovanie na školu bolo celkom jednoduché, samozrejme, za pomoci WSI.

Potrebujete spraviť test z angličtiny na ich stránke, ktorý bol jednoduchý a máte na neho čas. Ale hlavne potrebujete na otázky odpovedať celými vetami nie jednoslovne. Potom už v škole, ak niečomu nerozumiete, snažia sa to vysvetliť inými slovami, takže nie je ani problém sa opýtať na význam čohokoľvek. Ničoho sa nemusíte báť!

Štúdium sa skladá z 8 predmetov : 7 som mala s jedným učiteľom a 1 s druhým.

Moje predmety :

  • Hospitality sales & marketing
  • Destination management & marketing
  • Managing front office operations
  • Housekeeping management
  • International hotel management
  • Facility management
  • Supervision in hospitality industry
  • Communication

Predmety sa dajú rozložiť podľa toho. ako sú v rozvrhu a ako rýchlo sa na ne prihlásite. Hodiny začínali najskôr o 3 tie končili o 6 a ďalšia hodina začínala o 6 končila o 9. Ja som ich mala rozdelené na 4 jeden semester ( 3 mesiace) a 4 druhý semester (ďalšie 3 mesiace).

Ešte niečo k učiteľom. Veľmi vtipní, inteligentní, scestovaní a ku všetkému mali komentár z reálneho života nie len z učebnice. To sa mne osobne páčilo najviac. Neviem či som bola ja tá šťastná, ale ani moc domácich úloh sme nemali:). Akurát nejaké tie prezentácie v skupinách, čo veľmi pomôže, keďže viac spoznáte svojich spolužiakov a ich kultúru. Ďalšia vec je, že prednášate v cudzom jazyku. Pre ľudí, ktorí nemajú radi prednášať celkovo, je to skúsenosť na nezaplatenie.

Ak maáe záujem sa venovať mimoškolským aktivitám. Každý jeden deň sa tam niečo deje. Majú vlastnú, akoby študentskú komoru/radu, ktorá sa o to stará a všetko vymýšľa a vybavuje. Organizujú sa aj výlety od 1-dňových až po 2-týždňové. Podľa toho čo sa vám páči, si môžete vybrať či chcete ísť do kina, divadla, hrať volejbal, lyžovať, či iné športy, spoznávať Vancouver a jeho okolie, výlety do miest ako Whistler, Jasper, Banff a mnoho daších....

ZAČIATOK ŠKOLSKEHO ROKA

Orientation day (vpredu stojí CEO Canadian college – rozprával o všetkých pravidlách a potom nám predstavil aj študentskú radu SCOVA)

VALENTÍN

Triedy nie sú napratané a vždy tematický prispôsobené podmienky. (učiteľ aj spolužiaci nosili ochutnávať tradičné jedla a sladkosti z ich krajiny – pochopiteľne chutnali aj slovenské )

HODINA KOMUNIKACIE

Spolužiačky z Mexika a Kórei.

Vybrala som si tento program pretože som pred tým už robila v hospitality a co-op sa vzťahuje na to čo študujete. Aj keď len okrajovo ste v obore tak len stačí napísať popis prace pekne k veci aby vám škola schválila robotu. Da sa s nimi dohodnúť sú veľmi nápomocní. Viem aj že keď sa vám niečo nepáči da sa ´sťažovať ´a oni to musia napraviť keďže si školu platíte vy (ja som našťastie nemala problém takže som nemusela nič riešiť, ale nebojte sa to spraviť keď vám niečo nevyhovuje mate na to právo a vedia nájsť riešenie).

Diana Zurekova