Your browser does not support JavaScript! Tipy na výlet
0948 628 240
konzultácia ZDARMA
$slides

Tipy na výlet

Kanada prináša turistom jedinečné miesta na cestovanie. Vybrali sme pre teba niekoľko zaujímavých tipov na výlety, ktoré by si počas vášho pobytu v Kanade určite nemal vynechať. Cestovanie po Kanade bude pre teba určite nezabudnuteľným zážitkom. 

Hlavné mesto Ottawa

Ottawa je štvrtým najväčším a zároveň hlavným mestom Kanady. Sídlia tu všetky dôležité štátne inštitúcie a väčšina najdôležitejších orgánov kanadskej vlády. Nechýbajú tu múzeá, pamätníky aj Národná galéria. Za prehliadku určite stojí aj budova Royal Canada Mint. Tu sa razia všetky kanadské mince, ktoré sú v obehu. Počas návštevy Ottawy si určite nechajte ujsť plavbu loďou na Rideau Canal, ktorý ju spojuje s jazerom Ontario.  Ontario Science Centre poteší nejedného milovníka vedy a techniky .

Toronto

Dominantou toronta je známa vež CN Tower, ktorá meria až 553 metrov. Donedávna bola najvyššou budovou sveta. Ak fandíš histórii, určite si nenechaj ujsť Royal Ontario Muzeum. Fanúšikov športu určite zaujme známa  hokejová sieň slávy Hockey Hall of Fame. 

Québec

Ak by si chceli naživo vidieť najfotografovanejší hotel sveta Chateau Frontenac, navštív Québec. Nezabudnuteľný výhľad ti ponúkne aj vež Observatoir de la Capitale, jedna z najvyšších budov Québecu. Ak máš v láske zimu, zavítaj do ľadového hotela blízko jazera St. Joseph.

Vancouver

Vancouver je bohatý na miesta, ktoré sa oplatí vidieť. Pohľad na celé mesto sa ti naskytne  priamo z vyhliadky Lookout Harbour Centre Tower. Nachádza sa priamo v centre mesta a poskytne ti nezabudnuteľný výhľad aj na The Grouse Mountain. Určite vo Vancouveri navštív Canada Palace, kde ťa počas dvojhodinovej prehliadky prevedú celou kanadskou históriou. Keď na teba príde únava z cestovania, môžes si oddýchnuť v krásnych čistučkých parkoch ako Stanley Park alebo Queen Elizabeth Park. 

Montreal

Old Montreal je najstaršou časťou mesta. Môžeš si tu vychutnať prechádzku po pobreží. Montreal ti pripomenie aj Paríž. Nájdeš tu totiž baziliku Notre Dame, ktorá je inšpirovaná parížskym originálom a postavená v gotickom štýle. Táto dominanta Montrealu by určite nemala chýbať v tvojom cestovateľskom programe. 

Národný park Klaune

V tomto národnom parku môžeš na vlastné oči vidieť rôzne ohrozené živočíchy, vrátane medveďa grizzlyho. Národný park Klaune spolu s Národným parkom Wrangell-St. Elias, Glacier Bay a Prírodnou rezerváciou Tatshenshini-Alsek sú zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Niagarské vodopády

Na rieke Niagara, na hraniciach Kanady s USA ležia najmohutnejšie vodopády sveta. Niagarské vodopády sa členia na 3 časti. Horseshoe Falls je kanadská časť vodopádov a American Falls a Bridal Veil Falls sú americké časti vodopádov. Ich prietok je až 168 000 m³ za minútu a patria medzi najnavštevovanejšie atrakcie sveta.  

Dinosaur Provincial Park 

Park sa nachádza si 100 km od mesta Medicin Hat v provincii Alberta. V parku sa môžeš pokochať unikátnym náleziskom zkamenelých živočíchov a rastlín. Môžeš tu vidieť fosílie sladkovodných stavovcov, obojživeľníkov, rýb, plazov, jašterov či korytnačiek.

Skalnaté hory

Skalnaté hory sa rozprestierajú na území regiónu Alberta a čiastočne zasahujú aj do regiónu Britská Kolumbia. Sú zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO. V tejto oblasti môžete obdivovať vychýrené zasnežené kanadské vrcholy hôr, ľadovce, jazerá, vodopády aj kaňony. Nachádza sa tu aj množstvo termálnych prameňov a najväčšia kanadská krasová jaskyňa Castleguard. V lokalite Burgess Shale je jedno z najznámejších nálezísk fosílií. Najvyššou horou Skalnatých hôr je Mount Elbert, ktorá dosahuje výšku až 4 401 metrov nad morom. V tejto chránenej oblasti žije množstvo ohrozených druhov jeleňov a losov. Dokonca je možné vzhliadnuť aj kojoti či medveďa grizzliho. Ročne navštívi Skalnaté hory až 9 miliónov turistov z celého sveta. Ak navštíviš Kanadu, určite si nenechaj ujsť výlet do tejto úžasnej a prírodnej oblasti.