Your browser does not support JavaScript! Počasie v Kanade
0948 628 240
konzultácia ZDARMA
$slides

Počasie v Kanade

Kanada je charakteristická veľmi rozmanitými klimatickými podmienkami. Sever krajiny v arktickej klíme dosahuje priemerné ročné teploty okolo 0°C. Je tu cítiť značný vplyv Severného ľadového oceána. Zvyšok krajiny sa nachádza v miernom pásme.

Pre Kanadu sú typické veľké teplotné rozdiely medzi letom a zimou. Najteplejšiu zimu môžeš zažiť na tichomorskom pobreží. Juh krajiny charakterizujú mierne letá a tuhé zimy. Na východe sú zimy miernejšie a letá ešte teplejšie. Zimy vo vnútrozemí sú dlhšie a silnejšie, napadá veľa snehu, no letá sú teplejšie.

Mestá na juhu Kanady sa nachádzajú v nižšej zemepisnej šírke než Slovensko, no aj tak sú tam zimy dlhšie a silnejšie ako u nás.

Kanadské počasie strieda všetky ročné obdobia, preto nie je pre našinca náročné prispôsobiť sa tamojším klimatickým podmienkam.

Pre podorbné informácie o počasí v jednotlivých mestách doporučujeme stranku weather.yahoo.com . Stačí vyhľadať si tam požadované mesto v kolónke averages nájdeš priemerné teploty i množstvo zrážok podľa jednotlivých mesiacov v roku. Samozrejme, vďaka klimatickým zmenám sa už na tieto priemery nedá uplne spoliehať - každý rok je niečím špecifickým. Lepší odrazový mostík pre zistenie aspoň približných informácii však ťažko nájsť.