Your browser does not support JavaScript! Tvoje dojmy zo školy, čo sa týka výučby, učiteľov , spolužiakov?
0948 628 240
konzultácia ZDARMA
$slides

Tvoje dojmy zo školy, čo sa týka výučby, učiteľov , spolužiakov?

Filip /SELC/: Škola pôsobí na mňa vcelku príjemným dojmom. Triedy sú skôr menšie tak okolo 10 žiakov, čo mne aj viac vyhovuje. K dispozícii je wi-fi, kuchynka s chladničkou a mikrovlnkami a kávomatom. A ak niečo potrebujem tak od školy je skoro všetko na skok.

Učitelia sú milý a priateľský. Učivo vysvetľujú zrozumiteľne a jasne a keď nie tak sú len radi, že sa pýtate. Jeden učiteľ ma učí normálnu angličtinu každý deň. Druhý má poslednú hodinu z dňa, ktorá je vyhradená pre konverzácie. V stredu je niečo ako výberové hodiny. Žiak si môže vybrať z ponuky hodín zameraných na niečo - business english, public speaking, conversation, TOEIC test, IELTS test, barista cours a iné. Takže si myslím, že každý si má z čoho vybrať, konverzácie sa menia každý týždeň a úroveň triedy na základe výsledkov priebežných testov a odporúčaní učitela.

Spolužiaci sú priateľský, každý sa chce s každým hneď zoznámiť takže za pár dní už človek ani nevie že kam skôr. Výhoda je že spoznáte ľudí z celého sveta.

Dôležitá super vec: V škole sa rozpráva len po anglicky. Takže aj Slováci medzi sebou hovoria anglicky. Niektori s tým v škole majú problém, ale podľa mňa to dosť pomôže.

Bibiana /Tamwood/: Vyucba:vela gramatiky, malo konverzacie, ucitelia: mili, priatelski, profesionalni, spoluziaci: hlavne Japonci a Latinska Amerika.V letnych mesiacoch plne triedy ziakov,az po staznostiach ziakov otvorili dalsiu triedu.

Julian /ILAC/: Škola je na velmi dobre úrovni a učitelia takziež nakoľko keď nebudes spokoný s učiteľom nie je problém si triedu pozmeniť.

Martin /SELC/: Celkove dojmy su dobe, vela sa na hodinach rozprava, s mojimi ucitelmi som spokojny, prekvapilo ma pomerne velke mnozstvo slovakov v skole, okrem toho je tu vela brazilcanov a japoncov. Myslim ze nie je celkom dobre ked je v triede zo 14 studentov az 5 slovakov. 

Evka/ILAC/: Výučba v škole prebieha hravou formou. Dôraz je predovšetkým na rozprávanie (vlastné názory, diskusie), čo je oproti stredoškolskej a vysokoškolskej výučbe na Slovensku výrazný rozdiel. V jednom dni obsiahneme speaking, reading a listening. Približne každý druhý deň píšeme esej na určenú tému. Cvičenia a aktivity sa nikdy neopakujú, čo udrží vašu pozornosť.
Učitelia sú rodení Kanaďania, na hodiny vždy riadne pripravení. Ak nám niečo nie je jasné, riadne všetko vysvetlia, nové slovíčka slovne opíšu.
Na škole študuje veľmi veľa Aziatov (najmä z Kórei a Japonska), najväčšie zastúpenie však majú rozhodne Brazílci. Narazili sme tu však aj na pár Slovákov. Vekové rozmedzie študentov je väčšinou 20-25 rokov. Trieda sa nám mení každý mesiac a preto máme šancu spoznať nových ľudí z iných kútov sveta. 

Simona /SELC/: Dojmy su rozne, no prevazne studenti su zaujimavi a milí, je tam vsak citit velký rozdiel kultur a u niketorých krajin aj zvyky, ktore su dost rozdielne, takze clovek musi byt dost tolerantní a hlavne opatrní

Timea /SELC/: Vyucba – hrava forma ucenia sa, posledny pondelok v mesiaci sa pise test – vysledok je len pre studenta, pokial ma nad 80%, moze sa posunut do vyssieho levelu

Ucitelia – treba mat stastie na dobreho ucitela, nie kazdeho ucitela hodiny su zazivne. Niektory ucitel pusti ziakom 20 minutove video z youtube, iny napise temu na tabulu, o ktorej maju studenti diskutovat… no su aj ucitelia, ktori sa snazia, vyuziju kazdu minutu z hodiny

Spoluziaci – prevazna vacsina Aziatov, su mili, pokorni, niektori privelmi tichi. Ja som si nasla velmi dobrych priatelov aj z Korei a Japonska.. Aj nas Slovakov je v porovnani s velkostou krajiny dost, v triede sme boli par tyzdnov 5 Slovaci (co by niekomu mohlo vadit, pretoze by sa citil ako v skole na Slovensku) mne to nevadilo, pretoze je nam ovela lepsie rozumiet ako niektorym Aziatom takze mozno mensie zlo.. :)