Your browser does not support JavaScript! Tvoja skúsenosť s hľadaním ubytovania?
0948 628 240
konzultácia ZDARMA
$slides

Tvoja skúsenosť s hľadaním ubytovania?

Filip: Ponúk na ubytovanie je veľa, ale treba hľadať pretože väčšina ponúk sú nezariadené byty. Veľa ľudí chce zmluvu na bývanie podpísať s viazanosťou na rok a niekedy na pol roka. Ja som teraz zháňal na 4 mesiace a to bolo skoro nemožné. Bližšie alebo ďalej od centra to nie je až také podstatné si myslím. Treba sledovať aké je spojenie do centra výhoda je mať ubytovanie pri zástavke SkyTrain-u. Ja som hľadal najmä cez stránku www.vancouver.craigslist.ca , kde človek nájde všetko.

Pri hľadaní ubytovania veľmi dobre pomôžu spolužiaci zo školy, vedia kde čo a ako. Veľakrát takto nájdete aj spolubývajúcich.

Bibiana: Ubytovanie sme si nasli sami,s pomocou kamaratov cez internet.Problemom bola zmluva na minimalne 1 rok.

Julian: Ubytovanie prvé 3 mesiace som mal zabezpečené školou to je Homestay family a po čase som si našiel byt v centre Downtownu blízko školy so spolužiakmi ktoých som stretol v škole

Martin: Prave sme sa prestahovali do Burnaby, pomerne casto je problem s najdenim ubytovania na kratku dobu, zvycajne chcu aspon na rok /pol roka/. My sme hladali ubytko na wwwcraiglist.ca, treba si dat pozor na podvodnikov, nikdy neposielat peniaze bez obhliadky bytu a bez toho aby bola podpisana zmluva. Netreba naletiet podvodnikom, ktory chcu poslat peniaze ako zalohu za prvy najom na ucet nejakej spolocnosti s tym ze obratom poslu kluce a zmluvu zo zahranicia. Mi sme natrafili na dve taketo ponuky,ktore uplne rovnake, s tym istym pribehom, len bola zmenena adresa bytu a meno najomcu. Nastastie sme nenaleteli.

Evka: Ubytovanie sme si našli cez školu, pričom samotnú komunikáciu so školským personálom sme prenechali na Zuzku z WSI. Vďaka tejto možnosti sme mali zaručené, že sa dostaneme do skutočnej kanadskej rodiny a budeme môcť nielen prakticky využiť našu slovnú zásobu, ale aj zažiť kanadské zvyky v rodine. Bývame v rodinnom dome v Scarborough, 11 km od mesta, 5 minút od stanice metra.

Simona: Hladanie ubytovania je dost vazny problem. Tzv.craiglist je dost nespolahlivý, je tam plno podvodnikov a velakrat cloveku ani neodpovedia. Clovek sa moze spolahnut jedine na osobne kontaky, ked niekoho spozna a tak sa dostane k informacii ako by bolo mozne prist k bývaniu. Cize známy, kamaráty a stastie, nic ine vam nepomoze. 

Timea: Chodili sme pozriet inzeraty pred budovy apartmanov, hned sme zavolali manazerke apartmanu, pozreli si byt a prenajali..Ak si ides prenajat cely byt, treba pocitat s tym, ze bude unfurniture. Najlepsie je hladat v okoli skytrainu