Your browser does not support JavaScript! Cestovné poistenie
ďalšie krajiny
0907 360 767
konzultácia ZDARMA
$slides

Cestovné poistenie

Cestovné zdravotné poistenie počas trvania víz je jednou z podmienok udelenia Working Holiday víz a taktiež pri študentských vízach. Aj keď sa stretáme s tým, že niektorí klienti tvrdia, že nie je potrebné a ich do krajiny vpustili i bez neho, podmienky sú jasné a netreba sa spoliehať na šťastie či nepozornosť imigračného úradníka na letisku. Poistenie by malo byť na celý rok pobytu. Inak môže imigračný úradník platnosť víz skrátiť podľa dĺžky poistenia!

Urobili sme za teba prieskum viacerých ponúk cestovného poistenia. Nie všetky poisťovne majú v ponuke nepretržité ročné cestovné poistenie + pripoistenie na prácu. Snažili sme sa vybrať tie , ktoré by mohli byť pre teba zaujímavé a tieto i ponúkame prostredníctvom našej stránky.

  • Nemusíš ísť nikde osobne, všetko ti vybavíme a pošleme online
  • Cez nás máš možnosť získať špeciálne ceny a špeciálne zľavy /pozri konkrétne druhy poistenia /
  • Ak by si neskôr v Kanade kartičku stratil, stačí keď nám dáš vedieť a my ti ju znovu pošleme

Na čo si dať pozor pri výbere poistenia:

  • budeš potrebovať ročné nepretržité poistenie
  • stačí sa ti poistiť na Kanadu, ak by si chcel navštíviť USA je lepšie sa potom na pár dní dopoistiť veľa krát to vyjde lacnejšie
  • pozrieť si výšku preplatenia nákladov

Odporúčame pred uzatvorením poistnej zmluvy overiť si v poistných podmienkach alebo zmluvných dojednaniach vybranej poisťovne najmä to, či povolanie alebo činnosť, ktorú v zahraničí chceš vykonávať, táto poisťovňa poisťuje. / nie každá poisťovňa ti preplatí pracovný úraz /. Odporúčame, aby poistenie zahŕňalo aj jednoduché športy ako lyžovanie, beh....

Vo všeobecnosti poisťovne rozdeľujú povolania, pracovné činnosti a pracovné cesty do kategórií:

a) duševná, nemanuálna práca – napr. administratívny pracovník, účtovník, moderátor, advokát, programátor, informatik, projektant, meteorológ, učiteľ, tlmočník, znalec, umelec, žena v domácnosti, au pair, sprievodca, herec, finančný poradca a pod.

b) manuálna práca – napr. barman, servírka, krajčír, ošetrovateľ poľnohospodárskych zvierat, záhradník, zootechnik, tesár, stolár, taxikár, učiteľ v autoškole, zdravotná sestra, ošetrovateľ, zubný laborant, zubný lekár, novinár, reportér, stavebný kontrolór a pod.

c) riziková manuálna práca – napr. automechanik, brusič, bezpečnostný pracovník, elektromechanik, chemik, kaskadér, kurič, lešenár, letecký inštruktor, letuška a stevard, montér, murár, námorník, opracovanie alebo spracovanie dreva, kovov, skla, kameňa, pilot, príslušník polície, bezpečnostnej služby, armády, pyrotechnik, vodič z povolania, záchranár, zvárač a pod.

Práve v členení týchto povolaní a pracovných činností je medzi poisťovňami významný rozdiel. Pre jednu poisťovňu je obkladač rizikovou manuálnou prácou, pre inú poisťovňu to môže byť bežná manuálna práca. Práve zaradenie jednotlivých povolaní do rizikových skupín ovplyvňuje potom výslednú cenu poistenia.

Poistenie AXA