Your browser does not support JavaScript! Banky na Novom Zélande
ďalšie krajiny
0907 360 767
konzultácia ZDARMA
$slides

Banky na Novom Zélande

Na Novom Zélande sa nachádza 6 popredných bánk, ktoré sú uznávané a výber záleží od Tvojich preferencíí a samozrejme aj od aktuálnych akcií konkrétnej banky.

Prinášame Ti prehľad týchto bánk a pár rád, načo pri výbere hľadieť.

Načo sa pri výbere pozerať

  1. Dostaneš aj embosovanú kartu alebo len EFTPOS? (s EFTPOS kartou sa dá platiť len na Novom Zélande, s embosovanou aj v zahraničí)

  2. Účtuje si banka poplatky za otvorenie účtu a mesačné poplatky? (väčšina bánk už poskytuje otvorenie účtu zdarma, ale poplatky si samozrejme treba ustriehnuť)

  3. Účtuje si banka nejaké extra poplatky, ktoré ťa môžu prekvapiť? 


Prehľad bánk

Kiwi Bank

Banka bez mesačných poplatkov za vedenie účtu a transakcie zdarma. Pobočky sú na každej pošte, takže ich ľahko nájdeš.

www.kiwibank.co.nz

ANZ – Australia and New Zealand bank group

Banka ponúka širokú škálu finančných produktov a služieb na Novom Zélande, ale aj v Austrálii. Účet aj kartu EFTPOS si vybavíš na počkanie.

www.anz.co.nz

ASB

Pobočka v Aucklande je priamo zameraná na migrantov – rýchlo si vybavíš založenie účtu a kartu EFTPOS dostaneš hneď pri otvorení účtu. Otvorenie účtu je bez poplatkov, ľahké ovládanie online banking-u a navyše majú skvelý zákaznícky servis.

www.asb.co.nz

Bank of New Zealand (BNZ)

Skvelý prozákaznícky servis a zavádzanie najnovších technológií. Otvorenie účtu je zdarma.

www.bnz.co.nz

Westpac Trust

Má vyše 5500 zamestnancov, 190 pobočiek a skoro 500 bankomatov po celej krajine. Navyše majú 24-hodinovú hotlinku. Otvorenie účtu je bez poplatku.

www.westpac.co.nz

 

Pár zaujímavostí na záver

  1. Novozélandskú bankovú kartu EFTPOS môžeš využívať len na Novom Zélande. Ľudia si tam úplne odvykli od platenia v hotovosti, všetky platby väčšinou prebiehajú kartou.

  2. Za príplatok Ti vydajú aj embosobanú kreditnú kartu, ktorú môžete využívať aj v inej krajine. Táto karta sa Ti zíde, aj pri rezervovaní ubytovania alebo požičiavaní auta.

  3. Všetky banky na Novom Zélande ponúkajú zdarma otvorenie sporiaceho účtu. Neváhaj to využiť, ušetrené peniažky sa Ti sa vždy zídu:)

  4. Informuj sa dopredu u Tvojej terajšej banky, či nespolupracuje s bankou na Novom Zélande, bude to pre teba výhodnejšie.