Your browser does not support JavaScript! Wellington
ďalšie krajiny
0907 360 767
konzultácia ZDARMA
$slides

Wellington

 

 

Wellington sa nachádza na južnom cípe Severného ostrova Nového Zélandu a je jeho hlavným mestom, avšak nie najväčším. Svojou prístavnou polohou a prírodnou krásou láka každoročne mnoho návštevníkov. Ponúka veľa možností trávenia voľného času, či už priamo v meste alebo jeho okolí.

Pár faktov a zaujímavostí:

  • Wellington je hlavným mestom Nového Zélandu od roku 1865 s populáciou 350 000 obyvateľov.
  • centrum mesta sa nachádza blízko prístavu Picton, kam denne prichádzajú trajekty z južného ostrova. Cesta trajektom z jedného ostrova na druhý trvá cca 3 hodiny.
  • väčšina budov v meste je postavená na prudkých svahoch a kopcoch
  • určite odporúčame navštíviť známe Te Papa Museum, ktoré v prvom roku po otvorení navštívilo až 2 milióny ľudí. Okrem zoznámenia sa s históriou, prítomnosťou a možnou budúcnosťou Nového Zélandu, si tu môžete vyskúšať simuláciu zemetrasenia či surfovania na vlnách. Taktiež sa tu zoznámite s maorskou kultúrou a spoznáte tajomstvá vulkanickej činnosti sopiek.
  • veľkým zážitkom je taktiež jazda lanovkou na kopec Kelburn s krásnym výhľadom na mesto. Za úplne najkrajší výhľad na celé mesto sa považuje ten z Mount Victoria, kde sa dá ľahko dostať pešo alebo autobusom.
  • vo Wellingtone a jeho okolí je veľa možností trávenia voľného času od športov, cez prechádzky, návštevy múzeií, galérií, filmových destinácií, parkov, záhrad a mnoho ďalších zaujímavých destinácií.