Your browser does not support JavaScript! Čo si zbaliť do Kanady na rok
0948 628 240
konzultácia ZDARMA
$slides

Čo si zbaliť do Kanady na rok

Znie to skoro nemožne, veď ako predsa do jedného kufra môžete popratať všetko to, čo budete potrebovať na tak dlhúdobu. Zdá sa to ako predom prehratý boj, no čuduj sa svete...je tu cesta.

Dajme tomu že ste priemerný Slovák s priemernou angličtinou a s trochou úspor tak ako ja, tak možno práve vám sa posnažím troška poradiť ako sa vyvarovať istých chýb, ktorých som sa sám dopustil. Samozrejme, ak som niečo opomenul, budem rád ked moj zoznam rozsírite.

3, 2, 1: Správne som predpokladal ze nemá zmysel trepať do kanady kufor plný značkového oblečenia (toho tu nakúpite kopu a za tretinu čo u nás) no ja blbec som išiel s poloprázdnym kufrom. To bola pekná blbosť, minimálne som tam mohol hodiť dva uteráky, šiltovku, šlapky (tie na nohy), ale hlavne kopu starého oblečenia, ktorého mám doma na tony a v Kanade som si buchal hlavu o stenu, prečo som to nezobral. Som tu deviaty mesiac a pracujem v piatej práci z toho štyri boli špináve joby (demolácia, stavby, udržba zelene a práca v bare). Je velmi vysoka pravdepodobnosť (ak nechcete pracovat za minimálnu mzdu) ze skončíte v jednom z podobných jobov ako ja, a preto vám radím, zoberete si so sebou viacero starých texasiek, starú bundu, ruksak a poprípade reflexnú vestu z auta, ak máte. Ak sa vám predsa len pošťastí a nebudete tieto staré handry potrebovať, proste ich vydr*ete do prvého smetiaka, keď sa vaše víza budú chýliť ku koncu. Neberte si topánky na zimu, v kanade na stavbe vás nikam nepustia bez topánok s ocelovou špicou, kúpite ich tu a môžte ich využiť aj na hory či podobne. Kozmetiku neberte detto, tá je tu lacná, sústredte sa skôr na bežné lieky ako paralen, kvapky do nosa (a do očí a neviem, kde ešte) a pod. Určite si zoberte laptop, ak ho nemáte, kúpte si nejaký šrot na craigliste, bude to váš nerozlučný spoločnik v dobrom i zlom, kontakt s domovinou, chrlič životopisov a dvd prehrávač v jednom. Tak isto sa vám môže zísť čierna kravata, nič neváži. 

A celkom na záver, zoberte si niečo ako talizman, drobnost...kus domoviny ktorá vám v tažkých časoch pripomenie to čo vám bude chýbať najviac...že nie si sám.
Autor: Dušan Király

*poznámka adminky
Tiež som zažila balenie sa do Kanady na ročný pobyt, takže dámy:
- kozmetiku brať len na nevyhnutný začiatok
- uprednostite staršie oblečenie, ktoré vám nebude ľúto v Kanade nechať ( zíde sa vám na prácu, či na výlety)
- pribalte si zopár čiernych/bielych basic tričiek na prácu v kaviarniach/baroch/reštauráciách..
- topánky s opätkom nevyužijete :) radšej pohodlné botasky, tramky a
- nezabudnite na gumáky, dáždnik, prípadne zimné bundy :)

Veľa šťastia v Kanade !