Your browser does not support JavaScript! Airbnb
0948 628 240
konzultácia ZDARMA
$slides

Airbnb

Ďalšia forma ubytovania, ktorá je v dnešnej dobre veľmi populárna. Ide o ubytovanie u súkromných osôb, ktoré ponúkajú svoje voľné izby na prenájom za účelom privyrobenia si.

 

Jednoducho sa na stránku zaregistruješ pomocou emailovej adresy alebo Facebook-ového účtu. Po overení Tvojho kontaktného údaju (email, tel. číslo, osobný doklad), si vyhľadáš lokalitu, vyberieš termín a vyberáš si z ponúk. Tvoj výber si rezervuješ, za ubytovanie platíš dopredu + poplatok spoločnosti, najjednoduchšie kartou, a až keď hostiteľ potvrdí Tvoju rezerváciu, tak sa stáva rezervácia platnou.

 

Stránka spoločnosti Airbnb

https://cs.airbnb.com/

 

Výhody

  •  Výhodou takéhoto ubytovania je, že si vieš takto zabezpečiť cenovo dostupné ubytovanie aj v lepšej lokalite a na Tebou zvolenú dĺžku pobytu, za častokrát lepšie ceny ako pri iných typoch ubytovania.
  • Veľkým plus je, že každý hostiteľ má na stránke zverejnenú reputáciu/referecie od iných zákazníkov a ich hodnotenie hostiteľa počas pobytu.

 

Nevýhody

  •  Môže sa stať, že hostiteľ nestihne Tvoju rezerváciu potvrdiť /do 24 hodín/, peniaze sa Ti vrátia naspäť na účet a rezervácia sa zruší. Potom musíš tento proces opakovať znovu.
  • Vďaka populárnosti sa stáva stránka cieľom mnohých podvodníkov. Pred nimi ťa môžu vystríhať najmä spomínané referencie hostiteľov. Všetky platby prebiehajú na oficiálnej stránke spoločnosti Airbnb, preto ak Ti príde podozrivý email vyžadujúci platbu (napr. meno@airbnbonline.com alebo automated@airbnb.com), ihneď kontaktu safety@airbnb.com.

 

Tipy na záver

  •  Vždy si pozorne prečítaj recenzie a hodnotenia iných ľudí na hostiteľa, u ktorého máš záujem o ubytovanie. Predídeš tak sklamaniu z ubytovania a vyhneš sa tak možným problémom alebo podvodníkom.
  • Hostitelia nemajú hotelové služby ani personál, tak buď trpezlivý :) Ak hostiteľ bude v čase Tvojho príchodu napr. v práci. Ubezpeč sa dopredu, že si ho správne informoval o dátume a čase Tvojho príchodu. Predídeš tak sedeniu na chodníku :)

  • Poďakuj sa hneď pri príchode nejakým milým darčekom, stačí drobnosť, ktorá prispeje k urobeniu dobrého dojmu a milému privítaniu. Napr. magnetkou zo Slovenska, tú určite na chladničke ešte nebude mať ;)

  • Všetky platby za Tvoje ubytovanie plať výlučne cez stránky Airbnb.

  • Uchovaj si všetky emaily, ktoré si dostal od spoločnosti Airbnb pre prípad nejasností.