Your browser does not support JavaScript! Working holiday víza v Kanade
0948 628 240
konzultácia ZDARMA
$slides

Working holiday víza v Kanade

Program working holiday je určený pre tých, ktorí chcú:

 • zažiť rok v úžasnej Kanade
 • zarobiť si na pobyt peniaze
 • zlepšiť svoje jazykové znalosti v angličtine alebo vo francúzštine
 • vyskúšať si veľký svet

Program nie je určený pre tých, ktorí si chcú domov priniesť mnoho peňazí. Aj keď aj v Kanade sa dá pri odriekaní slušne zarobiť, je škoda, ak si zarobené peniaze neužiť aj priamo na mieste. Preto program ocenia hlavne všetci, ktorí hľadajú zážitky ...

Podpor nás, vybavovaním cez nás :)

I keď naše služby sú pre teba bezplatné, samozrejme aj naša agentúra potrebuje z niečoho žiť. Žijeme z provízií od partnerských agentúr za sprostredkovanie práce, štúdia či cestovného poistenia, leteniek..

Tieto provízie sú fixnou súčasťou cien, takže vybavovaním cez nás nezaplatíš ani cent navyše, ako vybavovaním na vlastnú päsť. Naopak, tým, že sme venovali nemálo času prieskumu trhu, našou pomocou často ešte ušetríš nemalé prostriedky. Budeme teda radi, ak nás za naše služby na oplátku podporíš ty a potrebné si zakúpiš práve u nás.

Kvóta pre rok 2022 je zatvorená

IRCC nás (v dobrom) prekvapili a IEC programy sú od 13.1.2022 otvorené = aktuálne je však už kvóta naplnená a programy uzatvorené. Čakáme na bližšie informácie o otvorení programov na rok 2023.

Pre aktuálne možnosti na vycestovanie pozri iné možnosti.

 

COVID-19 opatrenia

Od 1.10.2022 už nie je povinné preukazovať očkovanie proti COVID-19. Opatrenia na hraniciach sú teda zrušené.

Časté otázky spojené s COVID-19.

Základné podmienky účasti na Working Holiday:

 1. vek 18 až 35 rokov (vrátane) v čase podania žiadosti,
 2. trvalý pobyt na území SR v čase podania žiadosti,
  (od roku 2020 vyzerá budú ešte viac vylučovať aplikantov aplikujúcich, či žijúcich dlhodobo v zahraničí),
 3. 2 500 CAD na pokrytie počiatočných nákladov na pobyt (preukazuje sa pri vstupe do krajiny),
 4. zmluva o zdravotnom poistení platná počas celého pobytu (pri vstupe do krajiny),
 5. potvrdenie o návšteve školy (len pre študentov),
 6. platný cestovný pas počas celej dĺžky víz,
 7. odovdanie biometrických údajov po vyzvaní ambasádou, 
 8. zaplatený účastnícky poplatok 153CAD + poplatok za work permit 100CAD + poplatok za biometriu 85CAD,
 9. program Zažite Kanadu možeš žiaľ absolvovať iba 2x a to vždy v inej kategórii, (neplatí pri WH RO)
 10. nie je možné zahrnúť do žiadosti členov rodiny (partnera, deti).

  Od všetkých aplikantov, ktorí v nejakej cudzej krajine strávili viac ako 6 mesiacov, je požadovaný i výpis z registra trestov z danej krajiny. Nakoľko získanie výpisov je pri niektorých krajinách zdĺhavejšie, doporučujeme vybavovať dostatočne vopred.

Samotná žiadosť o víza

Pre podrobný postup krokov programu sa prihlás do našej Facebookovej skupiny. Nájdeš ho v súboroch skupiny ako i ďalšie užitočné a aktuálne informácie.

Kandidát si vytvorí IEC profil a následne bude zaradený/á do náhodného výberu. Náhodný výber sa nedá nijako ovplyvniť, hraje tu rolu len šťastie a dostupnosť v programe :) Po prijatí pozvánky pokračuje aplikant v druhej fáze programu, kedy dokladuje potrebné formuláre a platí poplatok za program.

Žiadosť sa skladá z dvoch etáp 

1. Become a candidate - IEC účet 

Vytvorenie IEC profilu - posúdenie, či spĺňaš základné podmienky programu IEC  + založenie a registrácia účtu IRCC cez GCkey.

V prvej fáze po zodpovedaní otázok cez stránku (osobné údaje, tvoje plány v Kanade a pod.) systém vygeneruje v ktorom programe Zažite Kanada môžeš žiadať. Bude ti pridelené tvoje referenčné číslo (odlož si ho).

Po vytvorení účtu IRCC a po zadaní referenčného čísla ti bude vybraný program, v ktorom môžeš žiadať. Podľa požiadaviek uvedených v tvojom účte IEC potom doplníš všetky požadované informácie.

Ak budeš vybraný(á), ťa ambasáda bude kontaktovať - odošle pozvánku na tvoj IRCC účet- invitation to apply (ITA).

Na prijatie pozvánky máš len 10 dní, tak odporúčame účet priebežne kontrolovať.

 

2. Work assessment - IRCC účet

Posúdenie, či spĺňaš podmienky na udelenie pracovného povolenia.

Po prijatí ITA máš 20 dní (rátaj odkedy si potvrdil(a) pozvanie zobrazené v IRCC účte) na to, aby si podal(a) svoju žiadosť o work permit, a teda uploadol(a) všetky podporné dokumenty a zaplatil(a) za program.

Poplatok za účasť v IEC programe je 153 CAD + working holiday poplatok 100 CAD.

Rovnako od leta 2018 sa vyžaduje odovzdanie biometrickych údajov. Ak ju ešte nemáš, obdržíš inštruktážny list, ako, kde a dokedy (do 30 dní!) by si ju mal(a) vykonať. Pre Slovákov je najbližšie mesto Viedeň a poplatok za ňu je 85 CAD.

Až po odovzdaní biometrických údajov bude ambásada procesovať tvoju žiadosť a môžeš byť vyzvaný(á) dokladovať ďalšie dokumenty. Ambasáda si vyhradzuje 8 týždnov na posúdenie tvojej žiadosti (v období pandémie môže byť procesovanie žiadosti zdĺhavejšie).

Ak bude tvoja žiadosť zamietnutá, dozvieš sa to cez IRCC účet, kde ti príde vysvetlenie.

Ak splníš všetky podmienky na udelenie work permit, obdržíš tzv. POE - Letter of Introduction (platnosť tohto listu je 12 mesiacov, takže si vycestovanie môžeš naozaj dobre naplánovať).

Tento list nie je pracovné povolenie, je to list, ktorý ti dovoľuje vstúpiť do Kanady a pri vstupe do Kanady obdržíš do pasu pracovné povolenie od úradníka na dobu 1 roka.

 

 

Plánuj s nami

Po udelení povolenia na vstup naša pomoc, samozrejme, nekonči :) Práve naopak, budeme radi, ak s nami svoj pobyt dotiahneš až do uspešného konca (i ďalej .. ;)) 

Využi naše dlhoročné osobné skúsenosti, možnosti a výhodné spolupráce ... sľuby o ušetrení cez nás, naozaj splníme, otesuj nás ;)

Pre ulahčenie sa presmeruj na stránku Benefity s WSI.

Povinné cestovné poistenie

Nakoľko je cestovné poistenie potrebné, ako z pohľadu pre slovenskú poisťovňu, tak i je jednou z dôležitých podmienok pri vstupe do Kanady. Dlhoročne sme pri programe odporúčali poistenie cez AXA poisťovnu, avšak tá za posledné obdobie zvýšila svoje ceny. Výhodnejšie teraz vychádza poistenie cez Allianz alebo Groupama, ktoré popri dobrých cenách ponúkajú dostačujúce krytie práve na účely dlhodobejšieho pobytu v zahraničí. Pozri si naše ponuky poistení alebo nás neváhaj kontaktovať. 

Našou novinkou v ponuke je "Nomad Insurance" od spoločnosti SafetyWings. Poistenie je len v angličtine a dokonale spĺňa podmienky IEC programov. Dôležité je tam zvoliť si platbu na celé odbobie pobytu v zahraničí (kvôli podmienke ročného poistenia).

Alternatíva

Programy working holiday sú pre SR relatívne novou záležitosťou. Program v Kanade bol prvým sprístupneným a ako ďalšie obdobné programy sa otvorili do Nového Zélandu i Austrálie. Working holiday Nový Zéland a Work and Holiday Austrália 

 

Chceš vedieť viac?

Napíš nám cez kontaktný formulár alebo nám zavolaj na najbližšiu pobočku.